PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31344}

Narodziny narodu

The Birth of a Nation
6,7 2 610
ocen
6,7 10 1 2610
6,6 14
ocen krytyków
Narodziny narodu
powrót do forum filmu Narodziny narodu

Rzeczywiście, po obejrzeniu aż nie wiadomo, czy wystawić 1 za wymowę filmu czy 10 za jego walory techniczne i artystyczne. Warto również dodać fakt, że pomimo trzech godzin trwania film nie nudzi i pomimo wieku prawie stu lat film naprawdę momentami imponuje rozmachem i techniką. A więc średnia oceny 1 i 10, którą zaokraglę w dół, bo w filmach cenię bardziej wymowę niż technikę... daję 5.

użytkownik usunięty
AleX_Under

Myślę że to robienie sobie krzywdy przez ocenianie wbrew swoim przekonaniom. Mnie ta ideologia w ogóle nie przeszkadzała, nie muszę się z nią zgadzać oglądając film, rozumiem obawy i pragnienia Konfederatów z takiego człowieczego punktu widzenia, poza tym kunszt filmowy Davida Griffitha przyćmiewa wszystkie wady tego dzieła!

użytkownik usunięty
AleX_Under

Poczytaj coś o Rekonstrukcji zanim napiszesz coś o rasizmie tego filmu . Tak to jest gdy się ulega poprawności politycznej ...

AleX_Under

Może i na amerykańskie standardy to i był to rozmach nader imponujący, ale mi osobiście opadła z wrażenia szczena przy starszej o rok Cabirii... Przy jej scenach batalistycznych, narodziny narodu nie robią aż takiego wrażenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones