PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9158}

Rewolwerowiec

The Shootist
7,1 1 508
ocen
7,1 10 1 1508
Rewolwerowiec
powrót do forum filmu Rewolwerowiec

Wielki Wayne

ocenił(a) film na 9

Według mnie pożegnał się z kinem w wielkim stylu. Przede wszystkim rola chorego na raka rewolwerowca to na pewno jedna z jego najlepszych kreacji, poza tym film ten ma też pewien aspekt autobiograficzny i podsumowujący bogatą karierę Johna Wayne'a. Znalazło się miejsce dla wielu scen pełnych nostalgii, a także innych, w których dominuje czarny humor. Były momenty, w których się wzruszyłem ze względu na świetne dialogi. Początkowe sceny przedstawiające Wayne'a w innych westernach bardzo dobrze zmontowane i pasują do całości. Zakończenie trochę w stylu spaghetti westernów klimatyczne. Fajnie, że nacisk został położony bardziej na nastrój i na kreację postaci niż na akcję i strzelaniny. James Stewart solidny w swojej roli, najlepsze sceny, gdy dzieli ekran z Wayne'm. Muzyka Bernsteina w porządku. Don Siegel jako reżyser nie zawiódł, miał rękę do westernów. Moim zdaniem biorąc pod uwagę czas powstania "Rewolwerowiec" jest świetnym filmem.

ocenił(a) film na 9
rzyczki

Fakt znakomite zakończenie świetnej kariery. To spory kawał mojej młodości, nigdy go i jego kreacji nie zapomnę i pewnie nieraz będę jeszcze do jego filmów wracał. Co do reszty tego co napisałem to zgadzam się chyba ze wszystkim miło go było zobaczyć razem z James'em Stewart'em (to jeden z moich ulubionych aktorów) na jednym ekranie. Już wcześniej zasłużył u mnie na 9 ale chyba rzeczywiście należy mu się jeszcze dodanie do ulubionych choćby z racji mojego wielkiego sentymentu do Johna. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
rzyczki

Te wstawki z poprzednich westernów JW były świetne. Zwłaszcza że wszystkie te filmy niedawno oglądałem bo aktualnie na tapecie mam tylko westerny. Świetne pożegnanie z kinem Johna, człowieka legendy.

ocenił(a) film na 8
rzyczki

Zgadzam się z wami. Ten film jest rewelacyjny, John Wayne pokazał nim swoją klasę.

ocenił(a) film na 9
frycek49

Jestem tego samego zdania!

ocenił(a) film na 9
rzyczki

Jest. Wzrusza mnie ten motyw filmu w kontekście tego, co zaraz potem spotkało Johna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones