PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32312}

Zielone berety

The Green Berets
5,9 2 267
ocen
5,9 10 1 2267
Zielone berety
powrót do forum filmu Zielone berety

Odpowiednik "Czterech pancernych", tylko z drugiej strony. No i w porównaniu do współczesnych filmów wojennych razi brak dbałości o szczegóły i realizm, schematyzm i uproszczenia.
Dziś ten film ma już wyłącznie wartość dla historyków sztuki filmowej oraz jako dowód, że na kręcenie filmów propagandowych szkoda czasu, bo po latach nie mają one większej wartości. A takie np. "Działa Navarony" czy "Tylko dla orłów" można dziś nadal oglądać z przyjemnością (mimo podobnych błędów warsztatowych), gdyż brak ideologicznego zacięcia nie zniechęca tak, jak w przypadku "Zielonych beretów".
I fakt, że uwielbiam Wayne`a (w rolach westernowych) oraz mam zdecydowanie antykomunistyczne poglądy nie wpływa na moją krytyczna ocenę tego filmu.

mirk33

''No i w porównaniu do współczesnych filmów wojennych razi brak dbałości o szczegóły i realizm, schematyzm i uproszczenia. ''

Mylisz się. Najlepsze filmy wojenne powstawały w latach 70s i 80s a nie dziś. Obejrzyj sobie Pluton, Full Metal Jacket czy łowcę Jeleni. Tam jest realizm, którego nie ma dziś.

ocenił(a) film na 5
KLAssurbanipal

"Obejrzyj sobie Pluton, Full Metal Jacket czy łowcę Jeleni. Tam jest realizm, którego nie ma dziś."
Pełna zgoda. Czas szybko leci i dla mnie to są już filmy współczesne (choć faktycznie mają już kilkadziesiąt lat).
Pisząc o uproszczeniach miałem na myśli produkcje z lat 60. (z których tytuły kilku przytoczyłem).
Pozdr.

mirk33

Jeśli tak to pełna zgoda. Nie zrozumieliśmy się na początku.

KLAssurbanipal

Zainteresuj się jednostkami specjalnymi USA.... Spróbuj zmontować bombę metodami partyzantki to porozmawiamy.... Zagraj w grę METAL GEAR SOLID SNAKE EATER...

ocenił(a) film na 7
mirk33

Obejrzałem ten film w sumie pierwszy raz i przyznam, że akcja była momentami aż za bardzo rozwleczona i nudna (jak już ktoś wspomniał w innym temacie). Poza tym film zanadto wybiela poczynania Amerykanów w Wietnamie, choć spodziewałem się, że tak będzie - z uwagi na poglądy Johna Wayne'a, który reżyserował ten film, a nie tylko w nim grał.

Co do "Dział Navarony" czy "Tylko dla Orłów" - klasyka kina wojennego, którą musiałbym sobie odświeżyć. Niestety pamięć mi się już zatarła co do tych filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones