John WayneI

Marion Robert Morrison

8,0
7 590 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby John Wayne

To przecież 100 lat temu. Nie że nie było to możliwe, bo filmy już wtedy kręcono. Tylko jak to możliwe,
że on grał? Przecież on zagrał w całej historii kina. Czy to prawda, że jego pierwszy film jest z 1926
roku? Znakomity amant i średni aktor. On stworzył swoją osoba całe kino lat 50-60.

Urodzony 1907, czyli zagrał w pierwszym swoim filmie mając 19 lat.
Co w tym niemożliwego? ;)

użytkownik usunięty
janaspiotrek

Że kurna facet w swoim życiu aktorskim przeszedł przez wszystko, co technicznie działo się w kinie: jego początek, kino nieme i 48 klatek na sekundę z tym śmiesznym fikaniem, kino lat 30, potem westerny lat 50-60, czyli złoty okres kina, kino ambitne, polityczne lat 70. Po prostu fascynuje mnie to, że jakiś człowiek pamięta maszyny parowe, a dziś posługuje się smartfonem mierzącym cykl miesiączkowy. Przeszkadza tobie taka fascynacja kimś, kto był świadkiem takiej historii ludzkości?

Mnie fascynuje to, że w latach 70 chodzili po świecie ludzie, który dziadkowie pamiętali jeszcze czasy krótko po powstaniu listopadowych, a dla nas do nierealna prehistoria.

Wyjaśniłem?

No idac tym tokiem rozumowania to J. Stewart mialby pewnie wiecej do opowiedzenia:) i zapewne dziesiatki innych aktorow.

użytkownik usunięty
Qjaf

Idąc tym tokiem rozumowania... Co to? Rozprawa naukowa? Rozmarzyłem się nad historią świata.

To jest jezyk polski:)

użytkownik usunięty
Qjaf

Bez polskich znaków?

Jak chcesz sie sprawdzic w ortografii, to mow. Pozdro:)

użytkownik usunięty
Qjaf

O czym "mow"?

Chocby o tym dlaczego Wayne mialby grac "w calej historii kina", skoro jest to absolutnie niewykonalne.

użytkownik usunięty
Qjaf

Jeśli ktoś grał od 1926 roku, to wybacz, ale to prawie cała historia kina bez kilku lat. Pierwszy film, w którym zagrał Wayne, był filmem niemym.

"Prawie" jednak robi roznice.

użytkownik usunięty
Qjaf

Chodzi ci o to, że lubisz się przy*p*ierdolić?

Nic tu nie chodzi:) A mowiac szczerze sam to zrobiles, odpisujac na moj post. Kto mieczem wojuje od miecza ginie, prawda? Nie widze absolutnie sensu w kontynuowaniu tego watku, zatem pozdrawiam!

użytkownik usunięty
Qjaf

Ten wątek to ja założyłem.

użytkownik usunięty

Wayne umarł w latach 70, więc smartfonów nie pamięta, nawet internetu wtedy nie było...

Co za kasztan :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones