John WayneI

Marion Robert Morrison

8,0
7 568 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby John Wayne

To świetny aktor i wróg czerwonej zarazy ( A wielu amerykańskich ludzi kina było ogłupionych komunizmem ) czyli idał mężczyzny i człowieka

użytkownik usunięty

Po pierwsze. Socjalizm to piękny ustrój i za "komuny" żyło się lepiej.
Po drugie. Wayne był przeciw Indianom i zasługuje ode mnie na honorowe wystawienie oceny 1.
Stany to najgłupszy kraj na świecie.

użytkownik usunięty

Chcesz dać mu 1 za poglądy? Tutaj się daje oceny za aktorstwo. Jest legendą westernu, co z tego, że jest prawicowym poj.ebem.

użytkownik usunięty

Zasłużył na 1 jako człowiek, ale oceniłem go oczywiście na 8, bo był bardzo dobrym aktorem mimo, że grał cały czas jedną rolę.
Jak on w ogóle śmiał być przeciw Indianom, jak cała Ameryka należy do nich, a nie do brudasów, którzy ją podbili. To była masakra, podobnie jak niewolnictwo w Ameryce.
Tyle, że Indianie w przeciwieństwie do czarnych nie pracowali dla białych i przez to ginęli, Indianów bardzo lubię i cenię bo to ludzie z honorem, a nie sprzedajne świnie. Wayne to był w sumie taki polski Cejrowski, pseudopatriota i stricte konserwatysta żałosnych idei.

użytkownik usunięty

Cejrowski idealny Polak, a Wayne idealny Amerykanin. Miał najlepsze poglądy, Ameryka to jedyny sprawiedliwy kraj na swiecie, od lat sprzeciwia sie złu i przywraca światu pokój, to bogaty, nowoczesny, najlepszy kraj i na szczęście rządzi ziemią. Wzór dla Polski.
Po drugie nigdzie i nigdy nie żyło się gorzej niż za komuny...

A to ciekawe + bo mnie za komuny bylo znakomicie a w tuskolandii do dupy....

Sarkastycznie, czy tak na poważnie?

użytkownik usunięty
kangur_msc_CM

większość sarkastycznie... zirytował mnie.

użytkownik usunięty

Po prostu media masowe robią ludziom papke z mózgu wmawiająć jaką to wspaniałą demokracje dzisiaj mamy, a tak naprawdę dziki kapitalizm rodem z XIX wieku USA. Człowiek jest pozostawiony na pastwe losu, a aparaty państowe w ogóle nie opiekują się obywatelem. I to ma być państwo socjalne?

Niby komuna była zła, ojciec za nią nie tęskni, jednak to za komuny szło się do zawódówki/na studia i po ukończeniu była praca, bo był obowiązek pracy. A teraz bezrobocie i szukanie miesiącami roboty z płacą, za którą można np dostać kredyt.

To ma być państwo normalne a nie socjalne. Socjalne jest zaprzeczeniem normalności.
Co do zaś kapitalizmu rodem z XIX wieku to chyba żartujesz. Nie zostało po nim nawet wspomnienie a porównywanie ustroju dwudziestopierwszowiecznej Polski do USA z XIX wieku to wyjątkowo kiepski żart.

Do tego popieral inwazje na Wietnam. Koles byl wiesniakiem i srednim aktorem.

jasiu15

Wayne nie mógł popierać żadnej inwazji na Wietnam, bo USA żadnej inwazji na Wietnam nie zrobiły. One tego Wietnamu broniły, więc coś pomieszałeś.

Millwall

Moge polecic kilka ciekawych ksiazek o wojnie w Wietnamie jesli jestes gotow zweryfikowac swoja opinie.

jasiu15

Dziękuję, moja wiedza w pełni mi wystarczy, bi wiedzieć, jak rozwijała się wojna w Wietnamie i kto faktycznie dokonał inwazji.

Millwall

Ciekaw jestem kto? Północny Wietnam?

jasiu15

A któżby inny?

Millwall

Stany byly kolejnym po Francji okupantem Wietnamu. Normalny jest chyba opor przeciwko najezdzcy w takim wypadku?

jasiu15

Stany nie były żadnym okupantem, działały tam w porozumieniu z rządem wietnamskim.

Millwall

W porozumieniu? To byl rzad marionetkowy, obsadzony przez USA.

jasiu15

Legalny rząd południowego Wietnamu.

Millwall

Chcialbym dalej podyskutowac i dowiedziec sie jak ta twoja wizja wojny w Wietnamie wyglada, ale troche szkoda mi czasu. Polecam troche poczytac zanim zaczniesz sie wypowiadac.

Dlaczego wszyscy miłośnicy socjalizmu nie emigrują do Chin albo na Kubę? ;< My mielibyśmy swoje prawicowe, zacofane kapitalistyczne państwo, a Wy idealne, komunistyczne życie i byłoby super.

kalakala

Bo cała idea komunizmu opiera się na rządzeniu i pomiataniu innymi. Socjalizm to zwykła utopia i tyle.

frycek49

Gorzej. Utopią nie nazwałbym bowiem sytuacji, w której wszyscy są równi. To jakiś koszmar! Ale fakt, że w kwestii realizmu, można by ten ustrój nazwać utopijnym. Ale takie dyskusję są daremne, bo z tego co tu widzę brakuje środka. Ludzie dzielą się na komunistów i morderców Indian. Super. To ja chyba nawet człowiekiem nie jestem.

kangur_msc_CM

Ty jestes kangurem.

kalakala

Nie kpij tak. Nam do kapitalizmu daleko, a za sprawą Tunia coraz bardziej się od niego oddalamy. W Chinach za to kwitnie, przez co rozwój gospodarczy utrzymuje się na poziomie 10%, komunizm to tylko w nazwie mają. Radzę poczytać przez co Chiny stały się takim mocarstwem gospodarczym.

To wypier**** na Kubę, Chin lub Rosji

użytkownik usunięty
HLR0211

Mam taki zamiar w przyszłości. Mowa tutaj oczywiście o Kubie, bo klimat Chin i Rosji mi nie odpowiada.

Socjalizm to owszem piękny ustrój (w swoim założenie) Jednak w wykonaniu rządzących wypadał gorzej. Dla osób biednych był wspaniałą nadzieją na lepszą przyszłość.

użytkownik usunięty
bonobo79

Socjalizm, nie socjalizm. to nie jest istotne jak to nazwiemy. Chodzi po prostu o państwo opiekuńcze, a Skandynawia jest przykładem, że taki system działa - zwłaszcza Norwegia. Kapitalizm to jedna z najgorszych ideologii jaka w ogóle istnieje, bo to synonim anarchii.

bonobo79

Wracając do osoby Johna Wayne'a. Podziwiałem go jako wspaniałego aktora westernów. Ale kiedy poznałem jego stosunek do wojny w Wietnamie i do Wietnamczyków, to cały mój szacunek do niego prysnął. Czy miałby podobne podejście do Polaków walczacych o niepodległość?

j_leluk

I dobrze mowil o wietnamcach. Wszyscy skosnoocy wpieprzaja psy i kupuja majtki w specjalnych automatach w ktore sie spuszczaja malymi siusiakami. Takie sa fakty.

j_leluk

Daj spokój,zapytany o Polaków walczących o niepodległość USA pewnie rzuciłby coś w stylu ,,jacyś komunistyczni hydraulicy,jażem sam mógł ich zastąpić"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones