John WayneI

Marion Robert Morrison

8,0
7 588 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby John Wayne

Nie wiem czy ci co pisza o Johnie Waynie takie bzdury że niby nie był westernowcem, czy ze w ogóle nie był super, chyba ci co tak pisza w ogóle nie widzieli żadnego filmu z nim. A prawda jest taka, ze Był świetnym aktorem. Miał swietne filmy. I żaden z tych Bradów Pittów, czy innych nigdy nie będą taką legenda jak John Wayne. Jeżeli ktoś mówi że filmy z Nim sa nieciekawe, wręcz nudne, to znaczy że nie zna się na filmach. Jest to nie dosc że wybitny aktor, to jeszcze wspaniała osobowość. Najlepsze filmy? prosze bardzo:
1. Rio Bravo
2. Rzeka Czerwona
3. Poszukiwacze
4. ELdorado
5. Złoto Alaski
6. Zielone Berety
7. Na plażach IWo Jimy
8. Najdłuższy Dzień
9. Zdobywca
10. Dyliżans
Jeszcze jakieś wątpliwości? John Wayne jako jeden z niewielu otrzymał najwyższe odznaczenie USA, Medal Kongresu!. I nie dostał go za nic, za wybitne osiągnięcia, i także za szerzenie patriotyzmu, bo John Wayne był patriotą. Prawdziwa Amerykańska Legenda. Więcej szacunku ludzie!

użytkownik usunięty
tootall_17

zgpdzę się z tobą poza tym to mój ulubiony aktor

tootall_17

Sorry, ale "zielone berety" i "Zdobywca" (jak słyszałem) to słabizna. Zamiast tego dałbym "Masakrę Fortu Apache", "Spokojnego człowieka" czy "Jak zdobywano Dziki Zachód".

_Andrzej_

Zielone berety były dobre, ale Zdobywca niespecjalnie. Ja polecam jeszcze Chisum, Big Jake, Wóz pancerny, Alamo czy Konnica. Choć generalnie większość jego filmów jest na dobrym lub bardzo dobrym poziomie.

użytkownik usunięty
Alternative

To mój ulubiony aktor a najlepsze filmy to :
1.Rzeka czerwona
2.Rio bravo
3.Poszukiwacze
4.Człowiek który zabił Liberty Valence'a
5.El dorado
6.Chisum
7.Jak zdobywano dziki zachód
8.Nosiła żółtą wstążkę
9.Dyliżans
10.Alamo

tootall_17

1. Poszukiwacze
2. Dyliżans
3. Rio Bravo
4. Rzeka czerwona
5. Człowiek, który zabił Liberty Valance'a
-----
6. El Dorado
7. Masakra Fortu Apache
8. Nosiła żółtą wstążkę
-----
9. Alamo
10. Chisum
11. Wielki Jake
12. Rio Lobo
13. W kraju Komanczów

Ewentualnie "Rio Bravo" przed "Dyliżansem", tutaj mam wątpliwości. Ostatnia piątka niespecjalnie mi się podobała.
Zapraszam na swojego bloga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones